Hrvatska sudjelovala na 14. europskom natjecanje u amaterskoj radiogoniometriji za mlade u Češkoj

01.07.2013.

Od 12. do 16. lipnja 2013. godine u Republici Češkoj održano je 14. europsko prvenstvo za mlade radioamatere od 14 do 16 godina (IARU Regija 1). Na natjecanju je sudjelovalo 93 natjecatelja iz 10 zemalja.

Hrvatsku su u Republici Češkoj predstavljali: Lana Par, Ludbreg (14 god.), Domagoj Levatić, Križevci (14), Leon Karačić Kresina, Pazin (14), Luka Štefančić, Ludbreg (14) i Dino Vukorepa, Kaštilac (16 god).

Organizator i pokrovitelj nastupa hrvatske reprezentacije na ovom natjecanju bio je Hrvatski radioamaterski savez, a voditelj naše ekipe bio je Stipe Predanić.

Prvog natjecateljskog dana održano je natjecanje na 144 MHz. Najbolji rezultat na 144 MHz postigao je Domagoj Levatić (kategorija M14), koji je zauzeo 18. mjesto.

Drugoga natjecateljskog dana, 14. lipnja, održano je ARG SPRINT natjecanje na 3,5 MHZ. Najbolji rezultat od naših natjecatelja i ovoga puta ostvario je Domagoj Levatić koji je zauzeo 9. mjesto u kategoriji M14.

Trećeg dana natjecanja, u traženju skrivenih predajnika na 3.5 MHz, od naših je natjecatelja najbolji bio Domagoj Levatić koji je u svojoj kategoriji (M14) osvojio 11. mjesto. Iza njega su u istoj kategoriji Leon Karačić Kresina na 22. i Luka Štefančić na 26. mjestu. U kategoriji M16 Dino Vukorepa došao je 26. dok je Lana Par u kategoriji W14 došla 19.

Više o 14. europskom prvenstvu u ARG-u možete pronaći ovdje.