Odlični međunarodni rezultati zrakoplovnih modelara iz Zaprešića

09.11.2010.

Nakon vrlo uspješne zime nastavak sezone za članove Modelarskog kluba Zaprešić bio je još uspješniji, posebice tijekom proljeća i ljeta 2010.

Na Kragujevac Indoor Open F1N i F1N-150 u Kragujevcu u Srbiji u F1N pobijedio Damir Kosir ispred Luke Modrića, Bojana Stürmera i Franje Masnjaka. U konkurenciji juniora zaprešićki mališani Luka Modrić, Franjo Masnjak i Filip Novoselec osvojili su prva tri mjesta. U F1N-150 ponovno je pobijedio Damir Kosir, a Bojan Stürmer je osvojio 2. mjesto. U juniorskom poretku Luka je bio 2., Filip 4., a Franjo 5.

U Beogradu je 3. srpnja 2010. održan Free Flyer Trophy u kategoriji dvoranskih klizača F1N. U Hali 2 beogradskog sajma, zaprešićki modelari nisu imali dostojnog protivnika. U juniorskoj konkurenciji pobijedio je Ivan Zovko ispred Luke Modrića, a među seniorima najbolji je bio Damir Kosir ispred Bojana Stürmera. Ponovno u Hali 2 beogradskog sajma održan je 9. kolovoza Dorcol kup u kategorijama F1N i F1N-150. U juniorskom poretku u obje kategorije pobijedio je ponovno Ivan Zovko, dok su druga mjesta pripala Luki Modriću. U seniorskoj konkurenciji Damir Kosir je uz apsolutne rekordne letove za tu dvoranu uvjerljivo pobijedio u obje kategorije.

U Tassu, u Mađarskoj, održana su 21. i 22. kolovoza 2010. dva World Cup natjecanja za kategoriju F1ABC. U subotu, na Novohrad cupu pobijedio je Robert Leško, a u nedjelju na istoj livadi održano je natjecanje za Mura Cup i Robert Leško ponovno je zauzeo prvo mjesto.
Na Krbavskom polju bili su 28. i 29. kolovoza domaćini CRO Cup natjecanja u sklopu World Cupa. Zbog jakog vjetra dosta je natjecatelja odustalo. Nastupili su modelari iz Austrije, Njemačke, Češke, Rumunjske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Italije i Hrvatske. Darijo Jermol (MK Zaprešić) u kategoriji F1C zauzeo je 2. mjesto, a Luka Modrić u F1A juniori 4. mjesto.

Na sportskom aerodromu Buševec 4. rujna 2010. održan je 3. kup Zaprešića, Euro Contest F3K. Nastupili su modelari iz Austrije, Slovenije, Češke, Ukrajine i Hrvatske, a 13. rujna održano je Državno prvenstvo u F5J u Varaždinu. Damir Kosir osvojio je 4. mjesto.

Potom ih je put odveo najprije 18. rujna u Bugarsku na World Cup natjecanje Bulgarija Cup F1ABC na kojem je Robert Leško osvojio 4. mjesto, a nakon toga 2. listopada u Prilep u Makedoniju, na World Cup natjecanje Prilep Cup F1ABC, Robert Leško zauzeo 3. mjesto. Trenutno u ukupnom poretku World Cupa zauzima 6. mjesto.