Reprezentacija Hrvatske četvrta na Svjetskom prvenstvu u raketnom modelarstvu

05.10.2010.

U ekipnoj konkurenciji u kategoriji S3 predstavnici Hrvatske osvojili su 4. mjesto. Među 64 natjecatelja, Romano Šuti osvojio je 7. mjesto u kategoriji S3-A i 8. mjesto u kategoriji S6-A.

Predstavnici Hrvatske na Svjetskom prevsntu raketnih modelara 2010.Osamnaesto svjetsko prvenstvo u raketnom modelarstvu za seniore i 9. svjetsko prvenstva za juniore održano je od 21. do 28. kolovoza 2010. u mjestu Irig pored Rume u Republici Srbiji. Organizatori su bili Vazduhoplovni savez Srbije i Modelarski klub Sirmium iz Sremske Mitrovice. U natjecanju su sudjelovali su predstavnici 23 države, ukupno 353 sudionika te 136 članova organizacijske ekipe, a natjecanje u seniorskoj konkurenciji je održano u kategorijama S1A, S3A, S4A, S5C, S6A, S7, S8E/P i S9A.

Nakon 14 godina nesudjelovanja, (posljednji put u Ljubljani 1996.godine), reprezentacija Republike Hrvatske sudjelovala je ponovno na svjetskom prvenstvu u raketnom modelarstvu. Romano Šuti, Ivana Mišković, Josip Županić, Tomislav Krajinović, Maja Jurić, Jozo Ivančić i Darko Krajinović, koje je na natjecanje prijavio Hrvatski zrakoplovni savez, natjecali su se u četiri od ukupno 8 kategorija u seniorskoj konkurenciji.

Kategorije natjecanja u kojima su sudjelovali predstavnici Hrvatske su:

• S3-A rakete s padobranom (Mišković, Šuti, Ivančić)
  • S4-A raketoplani ( Županić, T. Krajinović, Jurić)
  • S6-A rakete s trakom (Mišković, Šuti, Ivančić)
  • S9-A žirokopteri ( Županić, T. Krajinović, Jurić)

Svjestko prvenstvo raketnih modelara 2010.Reprezentativci RH ostvarili su dobre rezultate. U ekipnoj konkurenciji u kategoriji S3 osvojili smo 4. mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji natjecatelj Romano Šuti ostvario je u istoj kategoriji tri maksimalna vremena te stekao pravo na dodatne letove (fly-off). Konačno je osvojio 7. mjesto od 64 natjecatelja. Također u kategoriji S6-A natjecatelj Romano Šuti ostvojio je 8.mjesto od ukupno 64 natjecatelja.