Gdje se nalazite: Početna Novosti - Robokup Rezultati 57. natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske i 3. smotre mladih poduzetnika

Rezultati 57. natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske i 3. smotre mladih poduzetnika

Rezultati 57. natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske i 3. smotre mladih poduzetnika
20.04.2015.

Na 57. natjecanju mladih tehničara i 3. smotri mladih poduzetnika (školska/klupska razina) sudjelovalo je 7158 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske.
Na državnoj razini natjecanja i smotre mladih poduzetnika održanoj u Primoštenu od 8. do 10. travnja 2015. godine, 255 mladih tehničara i 12 mladih poduzetnika (ukupno 267 učenika) pokazali su svoje kompetencije u dvanaest područja natjecanja i na smotri.

57. natjecanje mladih tehničara (u daljnjem tekstu: natjecanje) i 3. smotru mladih poduzetnika (u daljnjem tekstu: smotra) organizirali su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednica tehničke kulture u skladu s Uputama za provedbu natjecanja i smotri učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u 2015. godini te Pravilima provođenja 57. natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske i 3. smotre mladih poduzetnika.
Suorganizatori natjecanja i smotre bili su županijski i gradski uredi za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, županijske i gradske zajednice tehničke kulture, osnovne škole te udruge tehničke kulture.

Sjedište Državnog povjerenstva bila je Hrvatska zajednica tehničke kulture. Predsjednik Državnog povjerenstva je mr. sc. Luka Majetić, a tajnik je Žarko Bošnjak, prof., viši savjetnik u Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Domaćin natjecanja i smotre na državnoj razini bila je Osnovna škola Primošten.

Na 57. natjecanju mladih tehničara i 3. smotri mladih poduzetnika (školska/klupska razina) sudjelovalo je 7158 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske.
Na državnoj razini natjecanja i smotre mladih poduzetnika održanoj u Primoštenu od 8. do 10. travnja 2015. godine, 255 mladih tehničara i 12 mladih poduzetnika (ukupno 267 učenika) pokazali su svoje kompetencije u dvanaest područja natjecanja i na smotri.


Najuspješniji mladi tehničari i poduzetnici te mentori koji su ih pripremali za natjecanje i smotru u školskoj godini 2014./2015.

Ovdje je naveden popis učenika koji su osvojili prva tri mjesta na državnom natjecanju u Primoštenu od 8. do 10. travnja 2015., nagrađeni i izdvojeni mladi poduzetnici te ime i prezime mentora koji ih je pripremao za natjecanje i smotru.

Maketarstvo i modelarstvo

  1. Luka Meglić, 5. razred, OŠ Veliko Trgovišće, Veliko Trgovišće, mentorica: Branka Žigman
  2. Ivana Bebić, , 5. razred, OŠ Kneza Branimira, Donji Muć, mentorica: Alenka Šimić
  3. Lucija Bunjevac, 5. razred, OŠ Braća Ribar, Sisak, mentorica: Marija Vrbanac

Graditeljstvo

  1. Lea Babić, 6. razred, OŠ Malešnica, Zagreb, mentorica: Marica Antić
  2. Michael Tuk, 6. razred, OŠ Sveta Nedjelja, Sveta Nedjelja, mentorica: Marjanca Hrđun
  3. Jelena Daković, 6. razred, OŠ Augusta Cesarca, Krapina, mentorica: Vesna Požgaj-Mihajlović

Strojarske konstrukcije

  1. Antonio Ozimec, 7. razred, OŠ Vladimira Vidrića , Kutina, mentor: Mario Kolesar
  2. Alina Bajčić, 7. razred, OŠ Podmurvice, Rijeka, mentorica: Ira Gortan
  3. Bruno Horvat, 7. razred, OŠ Ivana Gorana Kovačića - Sv. Juraj na Bregu, Pleškovec, mentorica: Renata Martinec

Obrada materijala

  1. Tomislav Orišak, 7. razred, OŠ Antun Mihanović, Batrina, mentor: Ivica Kušanić
  2. Teo Varaklić, 7. razred, OŠ Kozala, Rijeka, mentorica: Dolores Šegota
  3. Mateo Stipić, 7. razred, OŠ Oroslavje, Oroslavje, mentor: Krešimir Hamer

Elektrotehnika

  1. Andrea Gregurec, 8. razred, OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić, mentorica: Višnja Gradaščević
  2. Domagoj Lovrečki, 8. razred, OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec, mentor: Dragutin Štih
  3. Luka Greblo, 8. razred, OŠ Nikola Tesla, Rijeka, mentor: Ante Juraga

Elektronika

  1. Karlo Vučilovski, 8. razred, OŠ Oroslavje, Oroslavje, mentor: Krešimir Hamer
  2. Luka Jengić, 8. razred, OŠ Antuna Kanižlića, Požega, mentorica: Renata Marinić
  3. Nika Špoljarić, 8. razred, OŠ Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Irena Tošić

Robotika

  1. Dino Plečko, 5. razred, OŠ Julija Klovića, Zagreb, mentor: Petar Dobrić
  2. Ivan Gusić, 8. razred, OŠ Eugena Kvaternika, Velika Gorica, mentorica: Maja Mačinko Kovač
  3. David Grabant, 8. razred, OŠ Prelog, Prelog, mentor: Milan Zvonar

Fotografija

  1. Iva Jambrek, 8. razred, OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić, mentorica: Višnja Gradaščević
  2. Marie Kinkela, 7. razred, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Venelin Mehić
  3. Gabrijela Gelo, 8. razred, OŠ Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Irena Tošić

Robotsko spašavanje žrtve

  1. Grgur Premec, 6. razred, I. osnovna škola – Dugave, Zagreb, mentorica: Marcela Tubikanec
  2. Nera Kuzminski, 6. razred, I. osnovna škola – Varaždin, Varaždin, mentor: Ivica Kolarić
  3. Sven Vojnović, 6. razred, I. osnovna škola – Varaždin, Varaždin, mentor: Ivica Kolarić

Automatika

  1. Sven Palac, 6. razred, OŠ Gustava Krkleca, Zagreb, mentor: Josip Jurić
  2. Kristijan Horvat, 7. razred, OŠ Vladimir Nazor, Virovitica, mentor: Zlatko Kovačević
  3. Mateo Mofardin, 7. razred, OŠ Vladimira Nazora, Pazin, mentor: Darko Suman

Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina

  1. Zvonimir Koprivnjak, 7. razred, OŠ Janka Leskovara, Pregrada, mentor: Zvonko Koprivnjak
  2. Filip Rožić, 6. razred, OŠ Vukovina, Velika Gorica, mentor: Josip Gudelj
  3. Fran Varga, 8. razred, OŠ Zvonimira Franka, Kutina, mentorica: Irena Tošić

Orijentacija i komunikacija

  1. Marko Behin, 5. razred, OŠ Ljudevit Gaj, Mihovljan, mentorica: Đurđa Zubić
  2. Karlo Duvnjak, 8. razred, OŠ Julija Kempfa, Požega, mentor: Zoltan Bartaky
  3. Veronika Škvorc, 7. razred, OŠ Štrigova, Štrigova, mentori: Jelena Tuksar i Vladimir Vinko

Smotra mladih poduzetnika – tema smotre: „Igračka“

  1. Nagrađeni rad: Utrka puževa, Sara Lovrinović, 8. razred, OŠ Pujanki, Split, mentor: Vladimir Delić
  2. Izdvojeni radovi (poredani po abecednom redu mladih poduzetnika):
    Konstruktorska kutija, Tomislav Belović, 8. razred, II. osnovna škola – Čakovec, Čakovec, mentor: Leonardo Belović, Aeroklub Međimurje
    Model višenamjenskog vrtuljka, Marita Čatić, 7. razred, OŠ Braća Ribar, Sisak, mentorica: Marija Vrbanac
    Spoji i nauči, Fran Katinčić, 5. razred, OŠ Đuro Ester, Koprivnica, mentorica: Tijana Martić

Ostale informacije o 57. natjecanju mladih tehničara i 3. smotri mladih poduzetnika možete pogledati na ovoj stranici 57. natjecanja.

U želji da se sadašnjim ali i novim nastavnicima pojedinih predmeta tehničkih i ...

257. broj glasila Tehnička kultura (srpanj - rujan 2015.) obrađuje Hrvatski savez informatičara te kroz intervju s predsjednikom Alenom ...

256. broj glasila Tehnička kultura (travanj - lipanj 2015.) obrađuje Natjecanje mladih tehničara, Festival tehničke kulture i Festival znanosti. ...

Poštovani čitatelji predstavljamo vam i poslijednji prosinački broj časopisa ABC tehnike u ovoj 2019. godini. Naravno časopis ćemo nastaviti izdavati i ...

U ovom broju časopisa možete pronaći kompletne upute i zadatke za predstojeći nam 13. kup u robotici Hrvatske zajednice tehničke kulture ...

Izašao je i novi broj časopisa ABC tehnike broj 628 za listopad 2019. godine. Čitajte i služite se časopisom koji Vam ...