U Vrlici prvi puta održano Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu za djecu i mladež

25.05.2018.

Hrvatski astronautički i raketni savez održao je 26. svibnja 2018. u Vrlici na terenu Vrlika – Ježević 24. državno prvenstvo u raketnom modelarstvu za djecu i mladež. Na natjecanju je sudjelovalo 50-tak natjecatelja osnovnih i srednjih škola iz Vinkovaca, Čakovca, Zagreba, Zadra, Obrovca, Omiša, Sinja i Splita. Suorganizator natjecanja bila je Zajednica tehničke kulture Splitsko-dalmatinske županije i Amaterski raketno astronautički klub Dubrava iz Zagreba, a domaćin natjecanja bila je OŠ Milana Begovića.

Natjecanje je organizirano pod pokroviteljstvom Grada Vrlike i Turističke zajednice grada Vrlike, a otvorilo ga je Dijana Maras direktorica Turističke zajednice grada Vrlike. Na natjecanju je sudjelovalo 50-tak natjecatelja osnovnih i srednjih škola iz Vinkovaca, Čakovca, Zagreba, Zadra, Obrovca, Omiša, Sinja i Splita.

Sunčano i toplo vrijeme išlo je u korist našim mladim raketarima koji su postigli dosta maxi u kategoriji raketa s padobranom, što je rezultiralo jednakim brojem bodova za treće mjesto.

U fly off odnosno dodatnoj borbi za treće mjesto išla je mlada Mateja Kučak iz Arak Dubrave Zagreb i Dominik Beronja iz ZTK Split, gdje je ipak bila uspješnija Mateja Kučak.

Odličan je bio let i maxu u kategoriji raketa s trakom koju je osvojio Matej Felja iz AK Fenix Cerić koji je i ujedno postao prvak u toj kategoriji.

Hrvatski astronautički i raketni savez zahvalio se Nikoli Uzunu, zamjeniku gradonačelnika grada Vrlike i Dijani Maras, direktorici Turističke zajednica grada Vrlike na angažmanu u organizaciji samog natjecanja te domaćinu natjecanja OŠ Milana Begovića koja je natjecateljima, mentorima i sucima ustupila školsku dvoranu za noćenje.
Sponzor natjecanja bio je Naturalis d.o.o. koji je donirao prirodnu izvorsku vodu Cetina.