Vlahoviću dva srebra i jedno zlato

14.07.2014.

Na Svjetskom natjecanju brodomaketara, koje je održano u Bugarskoj od 28. lipnja do 6. srpnja 2014., Roland Vlahović osvojio je dvije srebrne i jednu zlatnu medalju, a u ukupnom poretku je zauzeo drugo mjesto. Svjetsko natjecanje brodomaketara održano je u organizaciji Svjetske organizacije za gradnju brodomodela i brodomaketara i modelarskog (maketarskog) sporta (NAVIGA), a sudjelovanje hrvatskih brodomaketara na ovom natjecanju organizirali su Hrvatski savez brodomaketara i Centar tehničke kulture Rijeka.

Brodomaketar Roland Vlahović natjecao se s tri makete na Svjetskom natjecanju brodomaketara, koje se održalo od 28. lipnja do 6. srpnja 2014. u Staroj Zagori u Bugarskoj. Zlato je osvojio za maketu broda HMS Alert u kategoriji Makete postrojenja/instalacija (C3 A) sa 97,67 bodova. Srebro je osvojio za još dvije makete – Školski brod Jadran u kategoriji Makete na vesla i na jedra (C1) sa 93,33 bodova i U Boot 552 u kategoriji Makete postrojenja/instalacija (C3 D) sa osvojenih 91,67 bodova.

Hrvatsku reprezentaciju brodomaketara činila su tri brodomaketara: Željko Fredotović, Mladen Mitić i Roland Vlahović s pet maketa brodova. Mladen Mitić je s brodom Dubrovačka karaka u kategoriji Makete na vesla i na jedra (C1) osvojio 83,66 bodova, a isti je brod bodova u istoj kategoriji osvojio i Željko Fredotović s brdom Šembek Requin. Mladen Mitić sudjelovao je na natjecanju i kao sudac.

Natjecanja brodomaketara organizirana su na način da se brodomaketari natječu u nekoliko kategorija, a vrijednost njihova rada ocjenjuje ocjenjivačka komisija dodjeljujući svakoj maketi određen broj bodova. Maksimalan broj bodova koji maketa može osvojiti je 100. Brončana medalja se dodjeljuje maketama koje osvoje od 85 do 89,67 bodova, srebrna od 90 do 94,67 te zlatna od 95 do 100.

Svjetsko natjecanje brodomaketara održalo se u organizaciji Svjetske organizacije za gradnju brodomodela i brodomaketara i modelarskog (maketarskog) sporta NAVIGA, dok su sudjelovanje brodomaketara na natjecanju omogućili Hrvatski savez brodomaketara i Centar tehničke kulture Rijeka.

Više informacija možete pronaći na internetskoj stranici Hrvatskog saveza brodomaketara.